Një shëtitje si shumë të tjera

Sot vura re me kënaqësi  sa shumë shkëlqente kjo pjesëz historike. Sikur i hapnin rrugë njëra-tjetres dhe me sukses… Atëherë se ç’më dolen këto dy fjalë:

​Hidhet e vjetra për të renë

por  pa  histori nuk ka qytet

Pastaj të bie n’mend 

dhe i hanë anën luksit të shkretë.

Advertisements

Një mendim mbi “Një shëtitje si shumë të tjera

Lini një Përgjigje

Ju lutemi, bëni hyrjen me një nga këto metoda që të postoni komentin tuaj:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s