Vajzë Prishtinase

 

2017-06-12-14-45-42

Oh jehonë malesh

që Prishtinën po ma afron.

Po ma bën deborën

të shkrijë në zemër dhe shpirtin bashkë me të.

Oj jehonë malesh

që Prishtinën po ma afron.

Po ma bën të ftohtin

ta duroj dhe mallin ta tres sa të vij.

Po ma bën Prishtinën më të bukur

se ka tani buzëqeshjen tënde në të.

 

Advertisements

2 mendime mbi “Vajzë Prishtinase

Lini një Përgjigje

Ju lutemi, bëni hyrjen me një nga këto metoda që të postoni komentin tuaj:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s