Klloun fëmijë 

Kërce  oh fëmijë i lumtur!

Bëhu  klloun, argëto dynjanë.

Qesh të qeshin.

Qaj të qeshin prap.

Kërce, hidhu, këndo.

Hahaha, hihihi.

Kënaqi  njerëzit dhe një herë.

Me lotët e tua le të dehen.

Me kërcimim tënd le të tronditen.

Me të qeshurën tënde mashtroji prap.

Vazhdo oh fëmijë i lumtur!

Rrotullohu dhe një herë  sa të merren mendt.

Sa t’ia marrësh mendt.

Tralala, karagjioze, e çmendur.

S’të njeh njeri oh fëmijë i lumtur.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Ju lutemi, bëni hyrjen me një nga këto metoda që të postoni komentin tuaj:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s