Vintage Pjesa 2

Stili Vintage po përhapet…dhe unë jam shumë  e lumtur!  Kam pasur  gjithnjë  pikë të dobët veshjet e epokave  të mëparshme. Po si mund të jesh Vintage  në jetën  e përditshme?  Unë ndihem rehat me disa veshje moderne, të cilat  më duken  praktike  dhe të rehatshme  për jetën  tonë. Nuk do të hiqja  dorë nga materialet e pambukta  dhe të buta  që kemi  sot. Po si mund të mos humbasësh  stilin  Vintage?

Aksesorët!

Duke shtuar një ose 2 aksesorë që e personalizojnë veshjen. Mund  të jetë  një spilë, një shall, doreza  apo çantë. Edhe burrat  mund të shtojnë  element  vintage,  një shami  xhepi apo thjesht skeletin  e duhur  të syzeve. Për shembull  shikoni  këto  elementë, shalli  është  i stërgjyshes dhe varësja prej  korali gjyshes.  Këto  mund t’i japin  një nuancë  Vintage shumë  veshjeve.

Kombino ndryshe  ngjyrat!

Kombinimi i ngjyrave ndryshon pamjen. Ngjyrat janë kombinuar  ndryshe  ndër  vite. Ajo që nuk shkon  tani  ndoshta  për prinderit  tanë   quhej  kontrast  i këndshëm.  Shiko  ndonjë  foto  për  tu frymëzuar në rrjet, unë përdor  Pinterest. Mos ki frikë  të guxosh me ngjyrat. Disa  e kufizojnë kombinimin e ngjyrave por  shiko  këtë pamje. Lulet  e kuqe me shallin  manushaqe  dhe dorezat gati rozë. Interesante apo jo?

Foto nga pinterest

Pra nëse  do të dukesh pak Vintage  kujdesu  me aksesorë dhe kombinimin e ngjyrave  të epokës që preferon! Duhet  pak guxim…por dhe ki kujdes  të mos e ekzagjerosh!

Unë kam gjetur  shumë frymëzim nga Lily Jarson  e cila e zotëron  bukur stilin  e saj Vintage  duke provuar  dhe eksploruar  epoka  të ndryshme.

Mua më pëlqen  shumë  1900 deri 1920 po ju cilën përiudhë preferoni?

Advertisements

Lini një Përgjigje

Ju lutemi, bëni hyrjen me një nga këto metoda që të postoni komentin tuaj:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s